1.Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi

Tıbbi-Nebevi

1.Uluslararası Geleneksel ve  Tamamlayıcı Tıp Kongresindeydim.

1.Uluslararası Geleneksel ve  Tamamlayıcı Tıp Kongresi çoşkuyla daha geniş ufuklar fetih edeceği umuduyla sona erdi.20 yıldır her eğitimde  Modern ve Tamamlayıcı tıbbın bir olduklarını,birbirini desteklemeleri gerektiğini mutlaka söylemişimdir.

5 Farklı Salon

Katılımcı olarak iştirak ettiğim kongrede 5  Farklı Salonda Anadolu'da asırlarca kullanılan ve kaybolmak üzere olan geleneklerin yeniden değer kazanma çabası muhteşem bir başlangıçtı.İbni Sina salonunda gerçekleştirilen Tıbbi Nebevi oturumları Epistemolojisi,... Bakımından çok manidardı.

Tıbbi Nebevi

Konuşmacılar nebiler tarafından kullanılan yöntemlerle beraber  peygamber efendimiz( s.a.s) den hadisler ve Kur'an'dan ayetler gösterdiler.
Ve orada tefekkür ettim. Biz bioenerji den konuşurken kaç defa hadislere ve  Kur'an dan  ayetlere basvurmustuk.
Peki sunduğumuz ilim niçin Tıbbi Nebevi olmasın?
Geleneksel_tıp-1

Geleneksel_tıp-2

Geleneksel_tıp-4

Mental tedavi atolyemizde  hastalıkların duygusal sebeplerinden  yola çıkarak  öğretilere dayanan affetme, hemhal olma, kendini tanıma ne için Tıbbi nebevinin Koruyucu Tıp dalı olmasın?
Tabii ki ehli tarafından yapılan uygulamalardan bahsediyorum.
Farklı ülkelerden ve Türkiyenin farkli şehirlerinden gelen misafirler api, prolo, mezo, reflekso, aroma terapi, refleksolojı, akupunktur hakkında bizlere çok güzel deneyimler sundular. Biz öğrencilerimizle beraber şimdiye kadar yaptığımız çalışmalarımızı daha bilimsel kanıtlarla  sürdürmeye devam edeceğiz.
Geleneksel_tıp-00