37. TÜYAP FUARI İZLENİMLERİ

Fuarlarda genel bir kural vardır.Yazarlar standların arkasında hazırlanmış özel mekanda okurlarını karşılarlar,kitaplarını imzalarlar.Bazen de fotograf çekilmek için ya kendileri o mekanın dışına çıkar ya da okurlar içeri teşrif buyururlar.O mekanlara dahil olduğun zaman bir başka aleme ayak bastığının farkına varırsın. Çalışmalarının, konuştuklarının, görüşmelerinin geri dönüşümünü fazlasıyla alır bir yazar fuarda.O stantların arkasında farklı bir alem vardır, ailenle bir arada olduğunu hissedersin.Sadece okurlar,terapiye gelenler değil; çalışanlarla ,ev sahipliği yapanlarla aynı amacı paylaştığını anlarsın.

Radyo dinleyicilerinin teşekkürlerini dinlemek,yüzyüze görüşmek çok zevklidir.Ben dinleyiciyim,programınızdan çok faydalanıyorum ama bir sorum da var . Ne yapabilirim bu konuda? diye soranlar da oldu.Kitapları imzalamak güzel bir duygu.Her birini ”faydalı olsun duasının enerjisi” ile imzalamak da insanı heyecanlandırıyor.
Bunların hepsi güzel ama dokunabildiğin kalplerdeki ışıkların gözlerdeki yansımaları kadar insanı mutlu edecek başka bir şey olamaz.
Üstelik teşekkür çiçekleri ile süslenmişse bu ışıklar ; kalplere dokunabilmenin ne karar ulvi bir duygu olduğunu bizzat yaşıyorsun.
Teşekkür ederim hepinize.