Konferans

İNSAN VE MEKAN DERNEĞİ -HAYAT YAYIN GRUBU işbirliğiyle düzenlenmiş  olan konferans , gönüllerde  ''insan her  yaşta değişebilir'' çağırısı ile tamamlandı.
Biyolojik sorunların, bizi derinden etkileyen dışlanma, reddedilme, değersizilik, aşağılanma, çaresizlik gibi duyguların bir enfeksiyonla çözüldüğünü anlattık.Bu çözüm bir ödem, ateş yükselmesi, iltihapla da sonuclanabilir. Sonuc olarak aslında hastalık bize bir mesaj veriyor: "Kendi duygusal, düşünce ve fiziksel kapasitenin sınırına gelmişsin" mesajını veriyor.
Zamanın Epidemisi olan olan Metabolik Sendromun vücudumuza etkisini, Tip 2 Diyabet hastalığı için yüksek risk oluşturduğunu  vurguladık. Ve elbette ki, Metabolik Sendromun oluşmasına zemin hazırlayan duyguları anlattık.Bu duyguları neden hissetiğimizin cevabını ise öğretilerimizde bulduk.Bu öğretileri farkında olarak silmek ve yararlı olanları da  hayatımıza dahil etmeye karar verdik.Şekerli Diyabetin çocuklarda ve yetişkinlerde  oluşum sebeplerini duygusal boyutta inceledik. Çocukların Şekerli Diyabet olmaması için yetişkinlerin yapacağı davranışları açıkladık.
"Sağlık mutluluk demektir." deyişi ile programı tamamladık.
Katılım sağlayan herkese teşekkürlerimi bildiriyorum.