Moral Fm de Sağlık Sohbetleri Devam Ediyor.

5  Temmuz “Sağlık sohbetleri” programımızda 7. Duygusal Merkez’in  diğerlerinden farklı olduğunu konuştuk. Çünki bu merkez çoğunlukla diğer merkezlerde başlayan ama had safhaya ilerleyen sorunlarla ilgilidir.

Örneğin göğüs sağlığı dördüncü duygusal merkezin meselesidir ama yaşamı tehdit eden göğüs kanseri hem dördüncü hem  de yedinci duygusal merkezin meselesidir.
Zehirli guatr beşinci duygusal merkezin problemidir ama tiroit bezi kanseri hem beşinci hem de yedinci enerji merkezinin meselesidir.
Kansızlık  birinci duygusal merkezde sorunların sonucudur. Kan kanseri hem  birinci ve  hem yedinci duygu merkezlerinin  sağlıklı çalışmaması  sonucudur.
Kanser, AlS, Fibromiyalji, Parkinson, Sara gibi yaşamı tehdit eden hastalıklardan ” yıkılan” insanlar çoğunlukla bir depresyon geçirmişler. Bu insanlar çekişmeli bir boşanma, bir çocuğun ölümü veya başka biyolojik sorun geçirmişler.
Kronik endişe ve öfkenin hayatı tehdit edecek bir duruma nasıl gelindiğini örneklerle anlattık.
Bütün bunları yaşamamak için hayatımızı yeniden değerlendirmemiz gerektiğini, içerlediğimiz insanları affetmemiz, af istememiz gerektiğini döne döne vurguladık.