Polikistik Over Sendromu

Kadın cinselliğinizle, kadın başlangıcınızla, dişil enerjinizle barışık değilsiniz demektir. Doğmadan önce ya bebekken, ya çocukken ves. Cinselliğinizle ilgili bir etki almış olabilirsiniz. Blinçli ve ya bilinçsizce söylenmiş ve ya söylenmeden yakınlarınız tarafından düşünceden geçirilmiş bir kız evladı hakkında ters düşünce gençliğinizden itibaren polikistik over yapabilir. Bir annaenin ’’ kız olsaydın da, eşimin isteği hayata geçse ve ben rahat etseydim, beklentilerim kadar sevilseydim.’’ düşüncesi de  alt bedeni üst bedeninden birkaç beden büyük olan, hep yağları ile mücadele eden bir kız çocuğu yetişmesine sebep ola bilir. İlla aileden birinin olması gerekmez ekmek almaya gittiğiniz bir bakkal amcanın, ters bakışları de sizin polikistik over  olmanıza sebep olabilir. Ne kadar  küçük olsanız da insanlar sizin bunu anlamadığınızı sansalar da, vücudunuzun bilge yanı ne demek istediklerini anlar. Ama bunu kabul etmezseniz, problem yok.

Cinselliği ile dalga geçilmiş, kabullenmemiş kız çocuğu ben kız çocuğu olduğum için, kötüyüm. Düşüncesi ile duygularını kasık bölgesinde durdurur. Oraya hapsetmemeye çalışır. Duyguları bastırma aynı zamanda onda vulkan şekilli bir öfke oluşturur. Öfkesini bastırmaya çalışır, çünki küçük düşmekten korkar. Çünki özsaygısını kaybetmiştir. Kasık bölgesinde dondurulmaya çalışılmış ‘’kadın olmak kötüdür’’ düşüncesi o bölgenin yağlanmasına, iltihaplanmasına sebep olabilir. Bir ömür kilosu ile mücadele eden kadın oluşmuş olur.

Bu blokajı hatırlasanız, çözümü de kolay olur. Bunu sizde   kalıcı sorunlara sebep olmasını sağlayan insanla konuşmanız, tartışmanız çözüme yardım eder. Kişi fikrini yaptığının farkında olursa, af isterse veya itiraf ederse sizde kabullenir, anlayış gösterirseniz inşallah  duygularınız çözülür, blokajınız ortadan kalkar..

Velev ki, hatırlamadınız yine de kadın olarak dünyaya geldiğinizi kabul edin. Kendinizle barışık olun, kendiniz affedin. Özsaygınızı narsizme girmeden yükseltin.